Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLR 650 ye Çakmaklık Montajı (resimli)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLR 650 ye Çakmaklık Montajı (resimli)

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Karahisar03
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt May 30, 2009 10:50 pm    Mesaj konusu: KLR 650 ye Çakmaklık Montajı (resimli) Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Bu gün KLR 650 de çakmaklığın eksikliğini hep hissettiğimden takmak istedim. Nede olsa yolda navigasyonu bağlamam gerekiyor. Kamp yerlerinde yatak şişirmem gerekiyor birde lastik için her ne kadar tamir tüpü taşısamda küçük bir kompresörüm var onu çalıştırmak için şart dedim. Ve işe motorun grenajlarını hatta depo dahil her yerini sökerek başlıyorum.

By karahisar03
Elimde seyyar bir çakmaklık mevcut bunu basitce bir kelepçe ile takmayı düşündüm. Biri iki deneme faslı falan işte resimlerdeki gibi.

By karahisar03

By karahisar03
Derken Far ayaklarının sağında ve solunda ki daire şeklindeki boşluklara baktım acaba buraya taksam olmazmı diye düşündüm elimdeki seyyar olan çakmaklık uymadı, ve tutturmak problem olacaktı. Normal bir çakmaklık takabilirmiyim diye denedim.

By karahisar03
Sanki bunun için düşünmüşte koymuşlar gibi tam oturuyor. Ve buraya takmaya karar verdim.
Yerine taktım. Bu arada kovan dışındaki plastik yuvaya oturmadı ama Çakmaklık kovanı ile de arasında hafif boşluk vardı. Bende plastik yüksüğe l-2 mm kadar bir kesik attım sonrasında tam yerine hatasız oturdu. Hatta mükemmel oldu. Bu arada Çakmaklık kovanı metal olduğundan arkasından giren Artı elektrik girişini çok iy izole ettim hatta üzerini hızlı yapıştırıcı ile kapladım tamamen yalıtım sağladım.

By karahisar03
İşte uzaktan görünümü. Ve çalışma devam ediyor.

By karahisar03
Ve aküye kablonun çekilmesi. Bunu tamamen diğer kabloların yanından depo altından orijinal tesisat yanından geçirdim. Önemli not kabloyu Daralan ve yanmaz bir Kablo kılıfı içersinden geçirdim. Isıttığımda kablo hem güvenli hem yıpranmaya karşı dirençli hale geldi. Ve de orijinal oldu.

By karahisar03

By karahisar03
Bu arada güvenlik unsurunu elden bırakmamak lazım araya sigorta koydum. 10 Amp. sigorta yeterli güvenliği temin edecektir. Klr de aküyü çekip çıkardığınızda problem olmayacak şekilde bağlantıya pay bıraktım.

By karahisar03

By karahisar03

Evet son hali bu. Kafa grenajını taktıktan sonra foto çekmemişim onuda yarın eklerim. Bana göre mükemmel oldu. Üzerindeki çakmağa gelince yerini kapatsın diye geçici bir tedbir, elbette sigara yakmak için değil. Çakmağın ucundaki resistansı söktüm sadece kapak görevi görmekte.

Evet benim çalışmam bu kadar. Yer konusunda KLR si olan arkadaşlara fikir vermek istedim. Soran veya endişe eden olursa Çakmaklık arkasındaki ARTI girişi çok iyi izole ettiğimi belirteyim. Bu arada çakmaklık içersindeki porselen üzerindeki metal uzantıları da
Kırdım sadece içerde artı kutup için çivi başı kadar bir başlık kaldı. Islanma , motorun tamamen suyla yıkanmasında bile kısa devre durumunu ortadan kaldırdım. Gelelim bir artısına daha bu işlemi yaptıktan sonra zaten zayıf olan ve değiştireceğim aküm beni yolda bıraktı. Çözüm basitti Takviye, Bunu da akü ile uğraşmadan Bir Erkek çakmaklık girişini seyyar yaptım ve buradan başka bir aküden elektrik alarak motoru takviye ile çalıştırdım.Görseniz elektirikli bir motorun şarj olması gibiydi. Uzun lafın kısası geç kaldığım bir eksikliği motorumda tamamladım. Tüm arkadaşlara sevgi ve selamlarımla. Kaskınızı takın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt May 30, 2009 11:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Karahisar03, Güzel olmuş , yapımı da keyifli olmuştur sanırım, emeğinize sağlık. Smile
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr May 31, 2009 8:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Karahisar03, çok güzel olmuş lakin ben de KLE 500'e navigasyonu nasıl takarım diye düşünüyodum, gerçi ben biraz pimpirikli olduğum için sanırım bu tip değişiklikleri yapamayacağım/yaptıramayacağım ve navigasyonun şarjıyla yetineceğim ama yine de güzel olmuş.

Tek çekincem çakmaklığı taktığın yerdeki yalıtım problemi. Arka taraftaki bağlantılarda yalıtım tamam da, önden su alınca da koruma sağlaycak mı? Kısa devre olmasın sonra.

Hayırlı olsun,
Saygılar.
Başa dön
cemt55
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr May 31, 2009 9:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Karahisar03, Eline sağlık yine özenli bir çalışma olmuş. Selamlar.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar