Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Maine - ABD seyahati...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Maine - ABD seyahati...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Donald_Duck
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 29, 2004 3:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2004 Maine hatirati kisim VII...

“Ates günü”

Kampimizi kurup çene çalmaya giristik eski ve yeni dostlarla...kimisi hala gelmeye devam ediyordu...

Bu DoctorIt motorunun arkasina “Cromag or Bust” yazmis, yani “ne bahasina olursa olsun kampa ulasacagim” anlaminda bir laf.

Uzaktaki mavi ceketli benim iyi bir arkadasim Tribeless.

O gün 600 mil sürüp geldiler. Ortada görülen çali çirpi agaç vs. yigini ise “bonfire” için hazirlanmis...

Bu da bir dostum, “Nachtflug” un motor dekorasyonu. Yeni bitirdigi turdan toplaldigi çikartmalar...

Kamp partisinin merkezi olan alan... Bahçe söminesinin arkasindan bir poz,

Bu da önünden...O kütüklerin çapi 15-20cm, yaydiklari sicaklik nefis...

Önünde yayilip bira ve sohbet harika ama o ates yarin basima hiç aklima gelmeyen bir is açacak ki sormayin...

Yemek hazirlikari...ev sahibesi ve hindilerin pistigi kazanlar...

Altta da et!...
Benim gibi bir vegetaryen için dehset manzaralari... Allahtan benim için sebzeli lazanya yapmislardi

Iste bu olayin kahramanlari Cromag ve kiz arkadasi GSGirl...

Iste bu da meshur “bonfire” o gün çekilen uydu fotograflarindan görünmüs ve küresel isinmaya katkisi bulunmustur saniyorum...

Ön plandaki Cromag...

Üstteki resimde arkadaki insanlara bakip olayin ölçegini tahmin edebilirsiniz...

Ve yine tahmin edersiniz o gece oldukça geç yattik...sebebi çadirin yerini bulamamak gibi yorumlar istemiyorum ona göre...

Aslinda sabah uyandigimda “ben kimim burada ne isim var” sorularina yanit bulmak için bir süre oyalandigimi hatirliyorum.

Bu günkü “GS Tour” a katilacak olan grup erkenden yatmisti...

Sabahin köründe bizim gibi cadde motorcularini ayaga dikti yaklasik 60tane R1150GS ve birkaç KTM. Buna terör derler...

Neyse onlar gittiler kamp bize kaldi. Bu alttaki fotograflar onlarin o günkü maceralarindan...

Canim yollar çuvala girdi sanki...peh...

Kendime not...”git bir GS al”

Neyse...bahsetmeyi unuttugum bir aksilik vardi o sabah. Deyzi fena halde hastalanmisti, tabii ki gida zehirlenmesi
Çok ciddi degildi Allahtan, üstelik benim gözlerimde de garip bir yanma vardi, sanki sabun kaçmis gibi...

Deyziyi yatirdim, ben de makineyi alip kampta yürüyüse çiktim.

Ormanin serinligi ve yüzüme çarptigim soguk dere suyu gözümdeki yanmaya iyi gelince jeton düstü...

Evvelki gece atesin önünde çok fazla kalmistim ve isi isinlari ayni kaynak isigi gibi gözümü “almis”ti.

Islak mendille soguk kompres yapip ben de bir süre yatmak zorunda kaldim...

Ögleye dogru ikimiz de iyiydik...Günlerden Cumartesi ve eve dönüs için 500mil ~ 800km yolumuz var. Bir haftadir yollardayiz, Pazartesi is günü...hmmm...

O gece kampta kalmayip yola koyulmayi ve gece yari yolda bir yerde kalarak Pazar ögleden sonra Manhattan a varmaya karar verdik.

Kampta kalanlarla vedalasip yola koyulduk...

Eee ne demisler “Türke durmak yarasmaz Türk önde Türk ileri !”...

Allahtan hava nefis....Vermont a girer girmez su benim diner lardan birini görüp hemen daliyoruz...açliktan ölüyorum..

Diner in içinden, aynada biz...

Diner da bir de Würlitzer jukebox var. Hemen bir 25 kurus atip Dean Martin den birseyler seçtim...
Fotografta görülen her masadaki plak seçme istasyonu. Gerçek bir Amerikan klasigi...

Sonra yaklasik 400km yapip bir yol kenari motelde yattik, yine soguk kompres yapmak zorunda kaldim gözüme...

Sabah uyandigimizda sis basmisti ve yola koyulduk. Istikamet ev !

Ögleye dogru sis dagildi...meshur Rte 22 den dogruca güneye inmeye basladik...

Glass Lake,

Route 22,

Ve Manhattan in kanyonlari...vadileri, gayzerleri...

57. Cadde

Cadillac Mountain a parmak isirttiracak daglari...

Ve böylece bu maceranin da sonuna gelmis bulunuyoruz, 1493mil ~ 2400km yi birakmisiz geride hiç farkinda olmadan...

Maine...rüyalarimi süsleyecek bir süre.

Güzeldi, çok güzeldi. Defalarca gidilecek, bir ömür geçirilebilecek kadar...

Reşat “Donald Duck” Arbaş

-------------------

Daha çok resimli versiyon için Maine 7 "son" linkine bakabilirsiniz.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 29, 2004 8:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

D.D. Yine inanılmaz güzel seyehatlerinden birisi ile bizleri kendine hayran bıraktın ya helal olsun sana . Resmen ağzım açık kalmış şirketten arkadaşlar uyardı "Ne oldu da ağzınız uzun zamadır monitör karşısında açık Kaan bey ? " dediler . Bu derece yani Laughing Laughing

Deyzi ile daha nice millere .

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Donald_Duck
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 29, 2004 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kaan demiş ki:
D.D. ...................... Bu derece yani Laughing Laughing

Deyzi ile daha nice millere .

Ben tesekkur ederim, Allah saglik versin daha cok seyler paylasacagiz eminim. Wink
DD
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş Eyl 29, 2004 10:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DD son bölüm gerçekten çok nefis. Yani "FINAL" bu kadar olur helal olsun dostum! Şu GS'leri kasten gösteriyon bana dimi Twisted Evil Alacağın olsun

Olay budur beyler.. Yalnız resimde görülen ve 253 Kg net ağırlığa sahip bu LEŞ ile dans etmek her adamın harcı diil Shocked

Maine, çektiğin resimler ve yazdığın yazılar ile beni büyüledi resmen. Hani bir fırsatım olsa soluğu oralarda almak isterim. Teşekkürler DD
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar