Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Maksat Muhabbet Olsun Ver.II

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Maksat Muhabbet Olsun Ver.II
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Arl 18, 2015 9:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Smile
AKUSEPETI.COM ...
herkese tavsiye edicem sanırım. 330liralık aküyü 139liraya aldım.
Piyasada 360liradan 510liraya YUASA aküsü dolanıyor...
Bütün satıcılar YUASA orjinal diye kakalamaya gayretli, kutusuz getiriyorlar önünüze. kutusunu isteyince yer kaplıyor, taşınmada hırpalanmış, sudan ıslanmış, çamura batmış, yan gelmiş uydurup durdular...
bir tane kutulu çıktı, adam orjinal bu dedi. kutuda MADE IN R.P.C. koca koca harflerle yazıyordu... Sonra başladı BOSCH aküye atmaya saçmaya. işte oda çinde yapılıyor, garantisi 6 ay. YUASA kaç yıl dedim, bak bak kelime oyununa bak 180 gün...e oda altı ay? dedim...suratı düştü...
esnaflığında boku çıkmış, yada bütün boktan adamlar esnafmı olmuş anlamak zor...
BOSCH Akü 12V/19Amph 170 ...139 kargo dahil...Akü sepeti. ertesi gün elinizde...

Gökşin hocam bazen motor üreticileri ekledikleri ekstra donanıma yer bulmak için deponun altındaki bazı üniteleri yeni teknoloji daha küçük nesillerle değiştirip , henüz küçültülememiş donanımlarıda depo altına koltuk altına taşımak ve farklı bir boyut kullanarak çözme yoluna gidiyorlar.
1100/1150 GS 12v/19amph kullanırken 1200e ekledikler ibir sürü ıvır zıvır donanıma yer açmak için daha küçük akü olan 12V/14AMph aküy ükoltuk altında yer bulmak suretiyle deponun altına hava filtresini alarak ve daha mikro boyuta çekerek yer açmışlar. aslında herşiey bir önceki nesille aynı. zaten düşünüce neyi çıkarabilirsinki..
sadece şeklini ve yerini değiştirebiliyorsun...
F650'de koltuk altındaki devasa hava filtre ve emme sesi rezonans kutusu F650GS platformunda daha kompak hale gelip minicik oluvermiş ve deponun yerine gitmiş, depo koltuk altına gelmiş. yağ deposu şaseden çıkartılıp depodan çıkan boşluğu doldurmuş...
diğer motorlarda da bir sonraki nesilde dikkatli bakınca kompal yapılar daha fazla yer değiştiren şeyler ise hep aynı oluyor. depo, hava fitlresi, yağ karteri s. vs.vs.
ama mesela DEauville NT700'ün bir hava filtresi yeri var ki akıllara zarar.... bütünnnnnnnnnnnn greanjları sökmek zorunda klıyorsun, ardından benzin deposu havalanıyor , altında bir kocaman kutu, 10 vidalı, vidaları sökünce kapak çıkıyor... orada...Ölme eşşeğim ölme yani... Smile)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 19, 2015 9:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eee, tamam işte, bakım yapmamak için motor satan adamlar var zaten. ben dayanamıyorum ama, motora yaptığım bakımlar en iyi şekilde olmalı. hava filtresini temizleyecem diye neler çektiğimi anlatmıştım. tam acemiydim o zamanlar. sonra bujiydi, zincirdi, hepsi değişti. daha motor 10.000 i yeni geçti. ben motoruma bakarım arkadaş. sonra yolu bulunca vur kırbacı, vur kırbacı, hiç acımam Smile
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
berkcigdem
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Arl 19, 2015 3:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TA6B demiş ki:
Berk merhaba Ténéré aküleri ABS'li ve ABS'sis olarak iki versiyon mu üretiliyor?
Yuvalarında fark var sanırım. Depo altında olması kötü gerçekten,
Söküp takmak için bir sürü terraneyle uğraşacaksın Confused

Akülerde fark var abi. aralarındada yaklaşık olarak bi 70 tl falan gibi bir fiyat farkı var.

Depo altına aküyü yerleştirmişler , selenin altınada abs ünitesini.

Abssizde direk sele altında. Bayada uğraştırıyor abi. Yani garajdayken kolay kolay yaparsınız vakit bol ama uzun yolda başınıza birşey gelse yok yere zaman kaybı ve yorgunluk.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar