Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Sürüş ekipmanı olarak güvenlik botu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Sürüş ekipmanı olarak güvenlik botu

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Mar 16, 2015 10:01 pm    Mesaj konusu: Sürüş ekipmanı olarak güvenlik botu Alıntıyla Cevap Ver

Herkese merhaba. Normalde forma adventure cizme kullaniyorum. Arazide falan sorun cikartmiyor. Vites atmak kolay fren rahat vesaire... Hatta bazen forumlarda vitesi yada freni hissedemiyorum diyenler oluyor, anlam veremiyorum. Ancak şu bir gercek, bu cizmelerle yurumeye kalktiginizda 25 m sonrasi yada ilk cikacaginiz basamak sorun oluyor. Yani gunluk kullanimda rahat degil. Yada sadece uzun yola gidilecekse ve araziye falan girilmeyecekse ne olacak. İdeal olarak ayni cizmeyi kullanmak lazim. Ama bu durum icin alternetif ariyorum. Arkadasim guvenlik ekipmanlari satan yerlerden alinacak işçi botlarindan bahsetti. Örnek:
http://www.sgp.com.tr/?Uid=1116

Bunlar motor cizmelerine gore cok ucuz. Bir suru cesidi de var. Daha once tartisildi mi ve bunlari kullanan veya fikri olan var mi?
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş Mar 18, 2015 2:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Serdar neden olmasın; ürüne baktım sağlam duruyor. Ayak rahatlığı ve iş amaçlı ideal bir bot gibi.
Çelik burunlu olması bir artı, belki su geçirmezlik özelliği yoktur ama kısa turlar için sorun olacağını sanmam.
2014 Yurt dışı gezimize çıkmadan önce motosiklet çizmelerimi bir kenara koyup yerine Decathlon'dan aldığım %100 su geçirmez Quechua Arpenaz 700 dağcı yürüyüş botlarımı giydim.
Konforu nedeniyle tur boyunca çok rahat ettim, üstelik şiddetli yağmurlarda ayaklarım hiç su görmedi.
Yazın sıcaklarda beni hiç bunaltmadı, ve alırken %30 indirime girmişti fırsatı değerlendirdim.
Bence bu alternatifi de düşünebilirsin...

http://www.decathlon.com.tr/arpenaz-700-warm-novadry-su-gecirmez-erkek-botu-id_8227784.html
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 18, 2015 8:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Goksin abi, cok daha rahat olacagina eminim. Sorunum şu, dusup motorun altinda kalan ayagimin topugu morarmisti. Ustelikte mevcut cizmemin icinde. Yani guvenlik tarafina takildik arkadaslarla.simdi bu konustugumuz botlarda kaval kemigine ve yan korumalara ne kadar guvenecegiz? Benim cizmelerim neredeyse kaval kemiginin ortasina kadar koruyor. Zaten tam da bu sebepten yururken ve ozellikle merdiven filan cikarken zor oluyor.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Prş Mar 19, 2015 1:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güvenliği düşünüyorsan kesinlikle motosiklet çizmesi derim.
Sen ikisi bir arada olsun istiyorsun ama hepsi bir arada olmuyor maalesef Serdar.
Bu bahsettiğin iş botları güvenlik açısından bir nebze de olsa motor botlarına yakın duruyor...
Site üyelerimizden bu botları kullanan veya deneyen hiç yok sanırım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Mar 22, 2015 8:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bne bu botları yakından incelemiştim. Başta güvenli geldi. ayak tarak kemiklerine kadar çelik bir kabuk varburunda, tanabda da enlemesine ezilmeyi engelleyen bariyerle tam anlamıyla güvenlikli iş botu.. Ama ismi üstünde ""iş botu" , motosiklet için tasarlanmamış olması aklımıza sorular getirmeli? Allah göstermesin bir savrularak yuvarlanma anında ezilmelere ve darbelere korumalı olan bu bot ayağımızı hızla yere çarptığımızda dize kadar olan bölümde ne gibi bir koruma yapacak.
sanırım bu yüzden diz altına kadar gelen motorbotları(çizmeleri) tercih etmek durumunda kalıyoruz.
Yinede uzun lafın kısası ""iş güvenliği" botları, işte kullanılmalı...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar