Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - FARK VARR!!! MI SİZCE ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

FARK VARR!!! MI SİZCE ?
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Ağu 04, 2014 3:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

7.150 km....
12 temmuz/23Temmuz
İzmirden Çeşme
Çeşme Sakız
Sakız Atina
Atinadan adriyetik denizi kenarından Venedik'e kadar tırmanış
2758 metre Stelvio Pass
1700mtlerde Bolzano geçidi
Genova üzerinden Monte Carlo , Cannes
Roma, Pisa, Napoli, Bari, Brindisi
İgoumenitsa, Kozanı, Preveze, Selanik, Kavala, Dedeağaç
İpsala, Keşan, çanakkale
Kaz dağları, akçay, ayvalık, dikili
İzmir....
Benzin pompası kilitlendi, AUDİ bastık 400km menzillere çıktı makina. İnanılmaz sessiz bir performansla sorunsuz çalışmaya başladı. derdi pompaymış...
Ön fren maneti yağ kaçırdı, ön freni devre dışı bıraktım yükten arka balata (sıfır takılmıştı) bitti, diskten yedik, bitti gitti disk. Stelvio Pass gibi bir yere balatasız diskssiz, frensiz çıktım ve indim (ne manyak cesareti yahu)
Arka amortisörü öndeki grubu yakalamak isterken ara geçişlerde çukurlarda patlattım, beşik gibi bir motorla yolculuk kesinlikle çıldırtır....
Yeni takılan buz gibi pompa gürlemeye başladı, Çanakkale vapurunda akü cortladı(motoru ilk aldığımda değiştirdiğim aklıma geldi)....
Akünün zayıflığı ABS ışıklarını deli gib i yakmaya başlamıştı (selanikte farkettim durumu ama yorgunluktan bağdaştıramadım).
Neyse ki 1998 model motora adamlar ABS iptal anahtarı koymuşlar, piskopat almanlar...
Akünün zayıflığından yeni pompa zarar görmüş olabilir yada deponun içinde çok pislik vardı süzgeç düştü pompa çekti içindeki turbini bozdu...herşey mümkün...
ama yinede ne rotamdan çıkardı, ne yolumdan etti...
2 kişi tüm bakım masrafları malzemeler işçilikler otel konaklama otoban yeme içme hepsi içinde 1700Euro gibi bir masrafla sıyrıldık...
Bütün bunları niye anlattım
takoz gibi bir motor denmesine garipsedim. 48 saat boyunca öndeki grubu yakalamak için uyumadan sürdüğüm ve konforundan her zaman memnuniyet duyduğum bir koltuğum var. Çünkü içindeki dokusu henüz yatmamış, yokolmamış...KLE500 kullananlarında koltukları hakkında fikir almak lazım aslında...
Birgün izmir limontepe dağlarında R1200lü bir arkadaşımızla çalışma yapıyoruz. şak diye sustu motor...Öldür allah çalışmıyo. elektronikler izin vermiyor. aküyü değpiştirdik ve 2.viteste vurup çalıştırdık...
Eprom, beyin, yazılım ne varsa uçmuş gitmiş. Ha 1100 ha 1200 aynı...
Ha şansı şuydu değiştircek bir akümüz vardı elimizde....
Dağ yollarında son model motorlara hiç rastlamadık, adamlar kesinlikle full elektronik motorlarla zor şartlara girmiyorlar. biliyorlar ki arıza demek motoru ordan almak için en az 500 euro masraf demek...
Şehir içleri ise takım elbiseliler dahil olmak üzere heryerde son model 2013-2014 her marka mortora rastlamak mümkün tabii onları Scooterların arasından seçeceksiniz...İnanılmaz bir Scooter cenneti...
1986 model africadan 1992-2000 bmwlere, Dominatorlerden KLRlere her türlü bize göre eski , onlara göre ""çalışıyorsa değiştirme"" makinalarla birlikte seyahat etmek, motorunuzun yanına geldiklerinde kilometresine bakıp ya takdir yada şaşkınlıkla karşılaşmak gerçekten bana göre! büyük tecrübe...Kilometresi az eski motora şaşkınlıkla bakıyorlar...
Bu bişeymi, bizde 1992 model 50binden yukarı motor bulamazsınız ..dedim, gülüştük...
Her neyse, popomuz oturduğumuzda hangi motora karar verecek tek mercidir. Geri kalan sizin bizim sosyal pozisyonumuza göre bir göstergedir...
saygılar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar