Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLE 500 amortisör

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLE 500 amortisör

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okangt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 10, 2013 3:50 pm    Mesaj konusu: KLE 500 amortisör Alıntıyla Cevap Ver

Kawasaki KLE500 Amortisör
Arkadaşlar hepinize merhaba. Kawasaki KLE500 kullanıcısıyım ve arka amortisörlerin çok çok yumuşak ve rebound'unun zayıf olmasından şikayetçiyim. yay en sert ayarında, lastiklerim daha 0 metzeller, hava basncını sürekli kontrol ediyorum buna rağmen arkadaki salınımı kontrol etmekte zorlanıyorum. yaklaşık olarak eşdeğer olan tenere ve transalpi kullandığımda bu şikayetlerin hiç birini yaşamıyorum.

Asıl soruma gelirsem. Direk olarak spor amortisörler çok pahalı (1000 tl ve üstü). sadece yayı değiştirmemde bi sıkıntı olurmu ve nerden bulabilirim. Artı olarak Ön Amortisörün hava basıncı 15 psi da. arka da en sertte. yol tutuşunda bunun bi dengesizlik yaratması mümkünmüdür??

Şimdiden teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Retired
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 10, 2013 4:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hoşgeldiniz. Orjinal Kle kataloğunda ön amötisör basıncı için herhangi bir değer verilmemiştir. Ancak çok sert enduro yapmıyorsanız ön amörtisörler için 5-10 psi. basınç kullanım kolaylığı bakımından önerilir. 2005 Kle kullanıcısyım 5 psi basınçta rahat ettim, 12 psi bile bana fazla gelmişti. Kazasız sürüşler dilerim.
Başa dön
okangt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 10, 2013 4:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet galiba sizinde sölediğiniz gibi ön amortisör basıncı biraz fazla. Dikkate alıp basıncı düşürecem bide öyle deneyelim bakalım. belki önle arka dengesiz kalıyo ondan bu problemi yaşıyorum. Peki siz arka amortisör ayarını kaçta kullanıyosunuz??
Başa dön
Retired
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Tem 11, 2013 9:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Genelde uzak mesafeli, artçılı, topcase ve yan çantalar dolu vaziyette yolculuk yaptığımız için konforu da dikkate alarak arka amörtisör tam orta çentiğe ayarladım, motor fazla çökme yapmıyor ve süspnasiyon da rahatsızlık vermiyor.
Başa dön
EGEYELI
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ağu 02, 2013 11:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben cok memnunum impala gibi kle
Alman sitelerinde ve kle tamir bakim kitabinda (özel siparis verdim)
okudugum bilgi: ön amörtisörlere hava basmak dogru degil, üzerindeki sibop havasini almak icin.
Atmosfer sicakligindan olusan hava basinci 7 Psi kendiliginden olusuyor, ve sertlestigi zaman havasi alinir, zamanla yine olusur ve sertlestigi zaman rahatsiz ederse yine alinir, icinde zaten amörtisör yagi ve yayi vardir.
Benim ayarlar: ön tarafin havasini alirim, arka tarafida en üst seviyede.
bu sekile ön arkaya uyum sagliyor, bende sorun yok.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar