Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Trafikde Hoşgörü

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Trafikde Hoşgörü

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Alfa
------------------------
------------------------

MesajTarih: Cum Eyl 07, 2012 3:13 pm    Mesaj konusu: Trafikde Hoşgörü Alıntıyla Cevap Ver

Hoşgörü, yapılan her şeyin kolayca kabul edilip onaylanması değildir. Hoşgörü, başkalarının görüşlerini anlama yeteneği ve acı bir duygu beslemeden, anlayışlı bir tartışma arzusudur diyebiliriz.

Hoşgörü bir vurdum duymazlık değildir. Hoşgörü görmezlikten gelmek hiç değildir. Hoşgörü kendini bilmektir. Hoşgörü haddini bilmektir. Hoşgörü haddini bilerek sürdürülen hayat biçimidir. Hoşgörü bir anlayıştır, anlayışlı olmanın adıdır. Sevginin yoludur. Hataları düzeltebilmedir. Yoksa bana ne lazımcılık değildir. Anlayışın kendisidir.

Hoşgörü, çağın getirdiği sorunların, aç gözlülüğün, doyumsuzluğun, sevgi yoksunluğunun, güvensizliğin çaresi olabilecek bir anlayış tarzıdır, insanın özüdür. Hoşgörü insan haklarını, çoğulculuğu(kültürel çoğulculuk dahil) demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü destekleyen sorumluluktur.

Hoşgörü, dogmatizmi ve mutlaklığı reddetmeyi içerir. Uluslararası insan hakları mevzuatına yerleştirilmiş standartları onaylar. Bu şekliyle kendimize istediğimizi başkalarına da istemiş oluruz ki en doğru davranış budur.

TRAFİKDE HOŞGÖRÜ DE BU GENEL TARİFLERİN BİR UZANTISIDIR. KİŞİLERİ KENDİ ŞARTLARINDA DÜŞÜNÜP DEĞERLEDİRMEK GEREKİR. MESELA ŞEHİRDEKİ İNSANLARIN DAVRANIŞLARI ELBETTE SAKİN BİR KASABADA ÇOK AZ TRAFİK GÖREN İNSANLARIN DAVRANIŞLARINDAN FARKLI OLACAĞINDAN BİRİNDEN BEKLEDİĞİMİZİ DİĞERİNDEN BEKLEMEYECEĞİZ. YİNE VASITALARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİNİ BİLİP ONA GÖRE BİR STRATEJİ UYGULAYACAĞIZ. BİR AĞIR VASITANIN DÖNMEK İÇİN DAHA FAZLA ALANA İHTİYACI OLDUĞUNU, ÇOK ANİ DURAMAYACAĞINI BİLECEĞİZ. YİNE BİR MOTOSİKLETİN KENDİ BAŞINA DENGEDE DURAMAYACAĞINI, RÜZGAR ETKİSİ İLE FAZLA SARSILACAĞINI BİLEREK ONLARI ÇOK YAKINDAN SOLLAMAYA KALKMAYACAĞIZ.

Özetle düşünen, analiz eden ve en başında da çevresine sevgiyle bakabilen alçakgönüllü kişiler olacağız. Öfke ve nefret duyguları bir insanda sevgi ile birlikte varolamaz. Toplumsal hayatta en yararlı erdem hoşgörüdür.

Alpaslan Kuzucan

http://alfamotosiklet.blogspot.com
www.alfamotosiklet.net
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Eyl 07, 2012 3:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben, facebook profilimde her gün olmasada iki günde bir değdiririm arkadaşlara...
iki üç kişi beğenir, gerisi boş...
Zor gelir çünkü, aman şimdi sırasımı Göksel diyerek.
Yaz başında ki ilk dikkat yazım...
-----------------------------------------------------------
TRAFİKTE ÖNCELİK SIRASI:
--Yaya...Görünce üstüne üstüne sürmeyin, ayağınızı gazdan çekmeniz bile HAYATTA KALMASINI SAĞLAYABİLİR.
--Bisiklet...Görünce DELİ GİBİ ÜSTÜNE SÜRMEYİN, İnsan kullanıyor nihayetinde. Sizde Araç sürüyorsunuz bir İNSAN olarak. Yani ikinizde Aynı TÜRDENSİNİZ...
--Motosiklet...Klupler motosiklet sürücülerini eğitmeye çalışıyorlar ama insan faktörü yine devrede içlerinden eşşeklerde çıkmıyor değil. Ama pireye kızıp yorganı yakmayın. Hepsi O EŞŞEK Değil.
--Araba...İsterdim ki her araba sürmek isteyen önce gidip bir AT BİNMEYİ ÖĞRENSİN. Ata binmeyi becerebilene ehliyet verilsin. Çünkü at 1HP, araba ise ~70 HP ile 350 HP arası...
--Minibüs...Genel kanı ne düşünüyorsanız haklarında kendileri bunu değiştirmek için hiç çaba göstermediler.
--Otobüs...Kendini geliştirmiş şoför örnekleri var diğerlerine ışık olsunlar...
Kamyon...Hala Azraille çok iyi arkadaşlar.
------------------
Bunu neden yazma ihtiyacı duydum, HAVALAR ISINIYOR
İnsanlar özellikle ÇOCUKLAR daha fazla sokakta olacaklar. Ödüller BİSİKLET yada evlerin yakınındaki çevresindeki parklarda sokakta daha çok vakit geçirmek. Bu sebeple biraz daha Sakin , biraz daha dikkatli, biraz daha ANLAYIŞLI olmak gerektiğini düşündüğümdendir.
------------------
Kazasız Belasız Cezasız Güvenli Sürüşler Dilerim....

sizce bu yazıyı kaç kişi beğendi, kaç kişi alıp kendi profili aracılığı ile yaymaya çalıştı. ben hemen söyliyeyim 4 kişi beğendi. Hiç kimse zahmet edipte alıp paylaşmadı. Bunun üstüne hemen bir dini vecizelerle dolu yazı koydum, altınada uydurma HZ ekledim. 20 kişi beğendi ve aldı paylaştı.
Sonra hiç kimsenin bilmediği bir trafik kuralını aldım baş yazı yaptım. Günlercede üzerine hiç yazı eklemedim. Oda şöyle...

TRAFİK KURALLARI KİTABINDAN ALINTIDIR) : ---Dönel kavşak girişlerinde ada etrafında dönüş yönünü ve aksi işaretlenmedikçe ada etrafında dönüş halinde bulunan araçların ilk geçiş hakkına sahiptir.---

sizce bunu kaç kişi ÖNEMSEDİ...SIFIR
İnsanların kişilikleri tamponlarının arasında olduğu sürece ve aldıkları aracın(ARAÇ diyorum bakın) markasıyla özdeşleşiyorsa ve bundan kurtulmak istemiyorlarsa, aracına dokunulduğunda kendisine dokunulmuş gibi öfkelenip sinirlenip üstünüze yürüyorsa aslında birşeylerin taaa en baştan yanlış başladığını ve bunu düzeltmek yerine bu yanlışı yürüten bir sistemin içinde olduğumuzu kabullenmemiz gerekiyor. Gerekiyor diyorum çünkü şu anda ülkeyi yönetmek üzere seçilmiş olanların hatta geçmişteki seçilenlerin hiçbir zaman çözmek için uğraş vermedikleri bir konu EĞİTİM. Aile içinde başlayan kısmını da yok ettikleri için aslına bakarsanız hiçbir şey konuşmaya gerek yok.
Yapılabilecek en iyi ve tek şey bir deve alıp hendek atlattırmaktır...İnanın o daha kolay....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Eyl 07, 2012 4:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu arada ben hala dönel kavşağa girdim mi üzerime sürenleri 155 POLİS'e ihbar edip, En yakın karakola giderek haklarında suç duyurusunda bulunuyorum...
İnanın benimle trafikte motorumun üzerindeyken ve yayayken kaldırımda karşılaşmak istemezsiniz, eğer kuralları çiğniyorsanız...
-------------
AVRUPALI İHBAR EDİYOR...
çöp atanı, sakız atanı, sigara atanı, dökeni, gürültü yapanı, kurala uymayanı...
SİZDE Bu gücü kullanın, ama doğru olarak kullanın ve kaldırımda sürülen motoru ihbar edin, aracından ÇÖP ATANI, SiGARA FIRLATANI alın plakasını ihbar edin.
BİRŞEY OLMAZ DEMEYİN, ihbarlar çoğalırsa emin olun ki birşeyler OLACAKTIR....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Cmt Eyl 08, 2012 7:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alfa, turkizmir, ikinizin de eline sağlık
Hoşgörüyü toplum olarak yavaş yavaş yitirmeye başladık
Bu biraz da demokrasiyle bağlantılı; demokrasi kültüründen yoksun bir milletin hoşgörülü ve anlayışlı olması da beklenemez Confused
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar