Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BENZİN TÜKETİMİ ACİLLL YARDIMM!!!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BENZİN TÜKETİMİ ACİLLL YARDIMM!!!
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lastman
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 30, 2010 6:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu tüketim çok fazla! 100.120 km bandında min 300 km yapabiliyor olmalısınız..Bir tür ayar sorunu var gibi gözüküyor ve fakat ustanız daha iyi tecrübe etmeli derim zira sadece ayar problemide olmayabilir,son olarakta eski sahibinden bu konuda motora bir müdahale yaptırıp yaptırmadığını sorun farklı beklentilerle değişik modifikasyonlar yaptırabiliyor insanlar(karbüratör memelerini değiştirmek gibi,zincir dişli oranlarını fabrika ayarları dışında değiştirmek gibi) tüm bu işlemler benzin sarfiyatını çok etkiler.Tabi egzoz konusu ayrıca bir konu üzerindeki orjinal mi yoksa performansmı hepsi etken...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
yelyen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Nis 30, 2010 11:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar, öncelikle cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler. motora honda servisinde geçen ay bakım yaptırdım, hava fiiltresi, debriyaj balatası, yağ vs. bir çok şeyi değişti. dediğiniz gibi karbüratör ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. devirli kullanıma gelince zaten şehir içi çok hızlı gitme imkanı olmuyor, dur kalk derken çoğu zaman 3. vitese bile zor çıkıyorum. vitesler ve hız aralığı konusunda tavsiyeleriniz nelerdir, birde yavaşlarken elim debriyaja gidiyor devamlı, belli hızlara düştükçe vites düşürüyorum bunların motora bir zararı olur mu? debriyajı çok kullanmak balatasına zarar veriyormuş sanırım, değişimi de baya tuzlu oldu, o yüzden tavsiyeleriniz çok önemli. şimdiden teşekkürler...
Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cmt May 01, 2010 9:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hoca demiş ki:
senın makınan acıl ayar ıstıyor ve bu işlem içinde motorcunun basında durmana gerek yok bırak daha sonra alırsın ayarın adı sekron ayarıdır benzınle hava karışımını ayarlar sen makınayı almaya gıttığınde çalıştır egzostan çıkan gazı hısset çiğmi yoksa guzelmı bak ,devır saatıne bak yerınde duruyormu sıyah duman kesılmışmı bunları yaparken ıkı üç dakıka çalışır vazıyette tut makınayı
sana kolay gelsın.

Katılıyorum... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
mrafiori
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts May 03, 2010 9:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar banada iyi bi karbıratör ayarı yapabilecek bi usta bulun tekliyo meret Smile
Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts May 03, 2010 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yelyen demiş ki:
arkadaşlar, öncelikle cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler. motora honda servisinde geçen ay bakım yaptırdım, hava fiiltresi, debriyaj balatası, yağ vs. bir çok şeyi değişti. dediğiniz gibi karbüratör ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. devirli kullanıma gelince zaten şehir içi çok hızlı gitme imkanı olmuyor, dur kalk derken çoğu zaman 3. vitese bile zor çıkıyorum. vitesler ve hız aralığı konusunda tavsiyeleriniz nelerdir, birde yavaşlarken elim debriyaja gidiyor devamlı, belli hızlara düştükçe vites düşürüyorum bunların motora bir zararı olur mu? debriyajı çok kullanmak balatasına zarar veriyormuş sanırım, değişimi de baya tuzlu oldu, o yüzden tavsiyeleriniz çok önemli. şimdiden teşekkürler...

Debriyaj kullanımı konusunu bilemeyeceğim, ne gerekiyorsa o kadar kulanıyorum ben. Yavaşlarken zaten illa ki debriyajı kullanacaksın. Benim bildiğim motora bir zararı olmaz. Bana kalırsa motora zararı olur diye debriyajı kullanmamazlık etme; sonuçta debriyaj da motorun sürüş dinamiğine direkt etki eden bir aksam.

Ben genelde 4000-4500 gibi vites değiştiriyorum. Düz yolda, şehir içinde 3000-3500 devir arasında gidiyorum. Uzun yolda 90-100 >> 4000-4500 aralığında kullanıyorum. Ortalama tüketimim 5 ile 6 arasında değişiyor.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar