Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - [b]ACİL KASKO TAVSIYESI LUTF!!!!!![/b]

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

[b]ACİL KASKO TAVSIYESI LUTF!!!!!![/b]
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Scotty
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 22, 2010 9:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

16.000 liralık 600 cc motor için 800 TL iyi fiyat vermişler. Bana NX4 Falcon için 800 dediler. Belirtmem gerekebilir motoru 4000 e aldım zaten.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 22, 2010 10:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Scotty demiş ki:
16.000 liralık 600 cc motor için 800 TL iyi fiyat vermişler. Bana NX4 Falcon için 800 dediler. Belirtmem gerekebilir motoru 4000 e aldım zaten.

İyi fiyat gerçekten ama %25 muafiyeti var. Az bir oran değil.
Scotty
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 22, 2010 1:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

%25 muafiyet tam olarak nedir bilmiyorum bahaneyle anlatırsanız ben de bilgilenmiş olayım sayenizde....
Başa dön
ushuaia
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Nis 22, 2010 4:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vikipedi'den:

Muafiyet, sigortacılıkta, sigortalının riskin bir bölümünü üstlenmesi.
Muafiyet sigortacı ve sigortalı tarafından karşılıklı anlaşarak belirlenir ve poliçe üzerine yazılır. Mutlak değer veya oransal olarak belirtilebilir.
Örneğin sigorta bedeli 1.000 YTL, muafiyeti 50 YTL olan bir riskte 300 YTL'lik hasar olması halinde, sigortacı 250 YTL ödeyecektir. Aynı poliçede muafiyet oransal olarak, örneğin, %20 oranında belirtilesydi, sigortalının bu hasarda ödemesi gereken tutar 100 YTL olacaktır.
Genelde yukarıda açıklandığı şekilde, hasardan düşmek yöntemiyle yapılan muafiyete, tenzili muafiyet denir. Daha nadir olmak üzere, hasarın belli bir tutarı aşmaması halinde hiç ödenmemesi şeklinde çalışan muafiyet de vardır.
Muafiyet, sigorta şirketinin riskini önemli ölçüde sınırlar. Zira olasılık olarak küçük hasarların gerçekleşme sıklığı daha yüksektir ve muafiyet sayesinde özellikle bu hasarların sigorta şirketine etkisi azalır. Ayrıca, risk sigortalı ile bölüşüldüğü için, sigortalı daha dikkatli davranarak sigortalı malını tehlikelerden daha iyi koruyacaktır. Sigortalı tarafından ise, muafiyet, ödenmesi gereken primde önemli bir tasarruf sağlar. Örneğin sadece %10 oranındaki bir muafiyetin primi %50 oranında düşürmesi mümkündür.
Başa dön
Scotty
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 22, 2010 4:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ushuaia teşekkürler öğrenmiş oldum iyi de oldu.

Bu durmda %25 muafiyet feciymiş Smile
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar