Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Satılık Pegaso motosiklet hakkında yorumlarınız...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Satılık Pegaso motosiklet hakkında yorumlarınız...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir

MesajTarih: Cum Arl 11, 2009 3:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bence aynı paraya bikaç yas buyuk f 650 veya transalp dusunun. çünkü pegaso kullanıp TA almak isteyen biri parça bulamamaktan çok yakınmıstı.
Başa dön
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
horizon
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Arl 11, 2009 5:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba,
Bence ne için alacağınızı bir kez daha düşünün. PEGY ile arazide pek şansınız yok! Yani, sürülü bir tarladan F650 ile rahatlıkla geçebilirsiniz. Ancak Pegy ile bu mümkün değil. Sizinde takdir edeceğiniz üzere her iki motorun karakteri farklı. F650 için asfalt,köy yolu, soft arazi diyebiliriz. Pegy içinse sadece asfalt ve köy yolu diyebiliriz.
Ben 2 sene yaklaşık 25.000 km Pegy kullandım. Ve tadı hala damağımdadır. Avantajları ve dezavantajları tabi ki var. Önemli olan Pegy 'i ne ile kıyasladığınız olacaktır.
Yıllar önce benim pegy'i almamda etkili olan faktörleri sıralayacak olursam;
Birinci neden ekonomik nedenlerdi.
Yabancı forum sitelerini çok inceledim. Yazdım ve cevap aldım.
F650 mi? yoksa Pegaso 650 mi diye.
Almanlar kesinlikle Pegy diyor. Zaten Avrupadaki satış oranlarına baktığınızda Pegaso kırmış geçirmiş piyasayı. Almanlar pegy için italyan Mercedesi yakıştırmasını yapıyor. (Tabi Avrupa Birliğinde parça sorunu yok! Dolayısı ile Almanların da 1 ay yedek parça beklemenin ne demek olduğundan haberleri yok!)
Italyanlar fanatik milliyetçi olduklarından Pegy diyor başka bir şey demiyorlar. Ama gelin görün ki Italyadaki F650 sayısı Pegylerden kat be kat fazladır.

Ben Türkiyedeki Motorcuları değil hem ALmanları hemde Italyanları dinledim ve 2005 yılında bir 2004 model pegy aldım.

Bir Alman demişti ki, çok paran varsa F650GS, Az paran varsa Pegaso 650 al!

Benimde az param vardı ve Pegy aldım. Hiçte pişman olmadım. Sadece marş dişlisi değiştirdim o kadar.

Birlikte geçen 25.000 km sonrası diyebilirim ki,
Pegy F650 kadar vuruntulu değil. Yağ gibi akar. Bunu ne diye yazıyorum. Pegy den sonra f650 gs aldım bizzad denedim.
Vitesi daha yumuşaktır.
Daha konforludur. İki kişi ile F650 den daha rahat edersiniz.
Daha fazla yakar!
Daha çok asfaltı sever. Araziyi pek sevmez.
Daha alçaktır.
Egzostu F650 gibi tek kazandan beslenmez. Sesi bana göre daha melodiktir.
İlana baktım. fena değil gibi.
Pegy alırken dikkat etmen gereken şey, Ateşleme beyninin düzgün çalışıp çalışmadığıdır. O yıllar bir kaç adet pegy de beyin problemi olduğunu okumuştum. Forumlardan da takip ettiğime göre beyin problemi yaygın bir problemmiş. Benim motorda çıkmaması büyük şans.
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Arl 11, 2009 10:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Uzun zaman aprilia ki bunun 2,5 senesi pegaso kullanmış biri olarak eğer sorunu yoksa bu paraya bu motoru kaçırmasın arkadaşın derim ben. horizon' un tersine selefleri arazide ne kadar iyiyse pegy'de okadar iyidir diye düşünüyorum. Zira yüksek ön çamurluk ile inanılmaz işler yapan arkadaşlarım vardı. Çok sağlam makinadır. Kendi 2002 pegy 'mi verdiğim arkadaşım sanırım 80.000km lerde bir diğer arkadaşına sattı. Bildiğim kadarı uçan atım hala yollarda. Dediğim gibi fiyatı ve modeli çok iyi. İyi bir ustadan olur alırsanız kçırmayın...
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cum Arl 11, 2009 10:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

okantezer demiş ki:
Uzun zaman aprilia ki bunun 2,5 senesi pegaso kullanmış biri olarak eğer sorunu yoksa bu paraya bu motoru kaçırmasın arkadaşın derim ben. horizon' un tersine selefleri arazide ne kadar iyiyse pegy'de okadar iyidir diye düşünüyorum. Zira yüksek ön çamurluk ile inanılmaz işler yapan arkadaşlarım vardı. Çok sağlam makinadır. Kendi 2002 pegy 'mi verdiğim arkadaşım sanırım 80.000km lerde bir diğer arkadaşına sattı. Bildiğim kadarı uçan atım hala yollarda. Dediğim gibi fiyatı ve modeli çok iyi. İyi bir ustadan olur alırsanız kçırmayın...

aynı fikirdeyim.. kesinlikle alınır bir makina.. bence işi anlayan biri ile gidip, makinaya iyice bir bakıp, sorunsuzsa alınabilir diye düşünüyorum..

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
EnduRock
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Arl 11, 2009 11:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Arkadaşım yazılanları takip ediyor, kendisi duruma göre karar verir artık. Benim fazla tecrübem ve bilgim olmadığı için bi'şey diyemiyorum...

Saygılar...

(İzmir ekibi Cuma toplantısında bize de evde oturup Çılgın Motorcular'ı izlemek kaldı Smile )
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
2. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar