Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - CAPONUN GİZLİ KORUMALARI

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

CAPONUN GİZLİ KORUMALARI
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hoca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Tem 15, 2009 8:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadasım nıye değiştırme gırışımındesın bın ışte senelerce bın bıtmezkı
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
oldman
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 15, 2009 10:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili kardeşim okan55 geçen yıl Samsun'a geldim daha önce tanışsaydık görüşme imkanımız olurdu. Capo için paranın satın alabileceği en uygun motor diyebilirim rahatlıkla. Şu anda ikinci eli takip ediyorum ve zaman zaman grup gezi yaptığım arkadaşlardan bazıları test sürüşü yapıyorlar, racing meraklıları dahil. Makinaya binen hayretini gizleyemiyor. Piyasada en bol bulunan modeli 2002 piyasası 11-12.000.-TL ABS elcik koruması yok.1.000 lira farkla 2003 modeli,+1.000.-Tl farkla 2004 modeli alınır ABS elcik koruma var. Zaten 2006 son daha üstü yurdumuzda yok ben görmedim. 2006 modeli ise 17.000.- TL nin altında satın almak çok zor. Motor camiası dedikodusu bol bir camia, internet gibi, telefon bağımlıları gibi teknolojiyi çokça kullanan bir milletiz bu arada hasbel kader ön maşası kırılan bir capo yalaka takımının diline pelesenk oldu, hemen yalakalar teknoloji vasıtasıyla her yere yaydılar. Şİkayet etmedikleri bir tek BİRLEŞMİŞ MİLLETLER kaldı O zamanlar distribütör firma Motomax idi satış sonrası hizmetlerini de tam anlamıyla göğüsleyemedi yanlış anlaşılmasın kötü demiyorum bakın yeterli olamadığını vurguluyorum. 2008 den itibaren nerdeyse birçok İtalyan markanın distribütörü olan Ferco Aprilayı da kendi bünyesine kattı ben Ferco'ya geçmeden önce satın almıştım, sonradan aldığını duyunca içim biraz rahatladı. Şu an oldukça memnunum orada müşteri değil arkadaş muamelesi görürsünüz. Bu arada motor çatalının kırılması bir çok capocuyu rahatsız ettiğinden nerdeyse tüm motor sahipleri maşa, şase ve tüm metal aksamın röntgenini çeker gibi kedi şeyini görüp yalaya yalaya yara yapmış misali tepeden tırnağa incelemişler. Benim motorun eski sahibi de hassasiyetinden keyfe keder bir problem yüzünden garanti kapsamında tüm şaseyi değiştirtmiş, adı çıktı ya motorun arkasında durmak lazım. Hemen İtalyadan bir şase getirip benim motora takmışlar. Benim motorun şase numarasında İ.E.M damgası vardır. Ben çok uzun yıllardır motora binerim benim sahip olduğum motorların markasını bilmez bir çok motorcu geçinen zümre, kimseyi küçümsemek istemem ama tv de YEMEKTEYİZ programı gibi haksız eleştirilere de tahammül edemiyorum. Şeffaf olmalıyız arkadaşlar japon'a, İngiliz'e hatta Kore ve Çin mallarına bile binebilirsiz ama laf olsun torba dolsun diye ağzı var dili yok motoru da karalamayalım lütfen. Eğer siz onun dilinden anlamayı o motoru okumayı bilseniz, ehli bir biniciye neler anlatır o motor bilirmisiniz. ?
Motoru durdurma konusuna gelince, diğer motorlar gibi diyebilirim hatta ABS olması avantaj, yok hayır ben şehir içi kullanımda ABS istemiyorum derseniz tek tuşla devre dışı bırakırsınız bu kadar basit son model arabalarda bile yoktur bu sistem. Fakat şehir dışı kullanım için şiddetle tavsiye ederim ABS yi bu bir emniyettir. Çık dağ başına soğuk kış günü tak çakmak gözüne cezveyi sana çay, kahve yapsın, uygun soğutucu varsa taşınabilir, tak içeceğini soğutsun. Süspansiyonu, viraj emniyeti mükemmel, vur kamçıyı şahlansın, az mı kamikazeleri tokatlar gibi otobanda ağızlarının payını verdik. O asil bir motordur Allah ondan razı olsun, işte bu sebeptendir ki artık ikinci elde hakkı teslim edilmeye başlandı bir çok motorcu Capoya dönmekte veya arzusundadır. Sahipleri tepe tepe kullansınlar hocanın dediği gibi senelerce bitmez. Geçen yıl Karadeniz seyehatimde biraz sınırlarının üzerinde zorladım ön cant akordum bozuldu, Ferco motor 20 günde getirdi telleri, şimdi hiç bir problem yok. Fakat markasını yazmıyorum bilininen bir japonun konjektörünü deposunda bulundurmayan ve üç ay gün veren distribütör indirsin kepenkleri, arkadaşım bu yüzden hiç fiyata motor sattı, sezon geçiyor ben ne zaman bineceğim bu motora dedi. Japon düşmanı değilim çok iyi motorlar binenler de güle güle kullansınlar ama dikkatinizi çekerim, Japonya niree İtalya nire zıplasan geçersin.
Yahu kim bastı benim damarıma akşam akşam yok arkadaş ben bir daha bu siteye miteye girmiyorum, yanlış yerdemiyim ne, yine çenemiz ( pardon klavyemiz ) düştü. Kusura bakmayın görüyormusunuz ne kadar doluyum, yoksa hayat boş mu ne dersiniz?
Hadi eyvallah
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Tem 15, 2009 10:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hoca demiş ki:
benı sorar ısen fazla makınadan anlamam sadece evde boş vakıtlerımde mıllete çamur atarım. istersen özelden telımı verebılırım.

Very Happy Hoca hoca açık veriyorsun gibime geliyor. Very Happy 1milyon kilometre
yeterli gelmedi mi daha?? Very Happy
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Tem 16, 2009 12:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben de aynı yorumları Pegaso için yapabilirim. Pegaso'nun logosu attır. Ben onu katıra benzetiyorum. Kanatlı Katırım diye tanıştırıyorum herkese. Ben olabildiğince katırımın arpasını suyunu eksik etmiyorum, o da beni mahçup etmiyor. Motorlarımız "ayna" gibidir. Ne verirsek karşılığını alıyoruz. Hatta eksik versek bile tolere ediyor. Ama bir yere kadar tabi. İşte "o yer"e gelmemek temennisi ile...
Başa dön
nibiru
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Tem 16, 2009 12:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yanlışlıkla iki aynı mesajı göndermişim,
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar