Hemen Üye Ol


 
 Ana Sayfa
 Konu Başlıkları
 Haber Arşivi
Accès réservé aux membres Haber Önerin
 Top 10
 Arama Motoru
 Iletisim
 Forumlar
Accès réservé aux membres Özel Mesajlar
 Bilgi
 Hesabınız
Accès réservé aux membres Üye Listesi
 Üye Fotoğrafları
 Download
 Videolar
 Web Linkleri
 Motosiklet İnceleme
 Servisler
 Anketler
 Sitemize Reklam Verin
 Reklam Yönetim Paneli
 Logo & Görsel Galeri
 Hava Tahmini
 Karayolları Haritası
 Hava Tahmini
 Site Hakkinda
 Bize Yazın
 Arkadaşına Öner
 Sıkça Sorulan Sorular
 Webmail
 

 
Site Girişi
Üye Adı:
Şifre:

Şifremi unuttum!
   Hemen Üye Ol

Members List Üyelik
Son Üye:suzi61
Bugün:0
Dün:2
Toplam:8690

Sitede şu anda toplam
[ 1092 ] aktif kullanıcı
ve ziyaretçi gezmektedir.
 


 
APRILIA BMW HONDA KAWASAKI KTM MOTOGUZZI SUZUKI YAMAHA
 

 
  Motosiklet Teorisi Nasıl Doğdu

“Motosiklet Teorisi” nasıl doğdu… Bir süre önce Anet haber grubunda gelişen yazışmalar üzerine pek çok motosiklet sürücüsü, merakllısı, çaylağı ve kendim de dahil olmak üzere tecrübelisinin aslında pekçok motosiklet sürüş tekniğinden bi haber olduğu, yani başlayan-ada başlayacak olanların bilgi açlığını giderecek kaynakların darlığı dikkatimi çekti. Ufak tefek sorulara cevap verirken birden, bu böyle olmayacak, iyisimi şunu konu bazında dilimlere ayırıp yazmaya başlayayım, hem millete yararlı olurum, hem kendi bilgi düzeyimi ölçerim, yeni şeyler öğrenirim, sorular-cevaplarla hiç olmazsa işin teori faslını kusursuzlaştırmaya çalışırız beraber diye "ipuçları" diye bir seri yazıya başladım.

Beğenildi ve hala devam ediyor anet/hobi motosiklet grubunda, İkiteker de, Motosiklet Delisi'nde ve Motosiklet Türkiye'de. Burada da yine aynı felsefeyle ve bilgi alışverişini yaymak gayesiyle aynı seriyi "Motosiklet Teorisi" adı altında toplamaya başlıyorum. Göreceksiniz iş "ipucu" boyutunun oldukça üstünde, o yüzden bu isim daha uygun olacak gibi.

Bu dizi özellikle az tecrübeli / başlamaya niyetli / yeni başlamış motorcuları hedefliyor. Motosikletin keyifli, güvenli, eğlenceli bir spor olabilmesi için gerekli bilgileri vermeye çalışıyorum. Tecrübeli, benden daha bilgili arkadaşlarda lütfen okur katılımda bulunursa memnun olurum(z).

Tüm anlatım kendime aittir, yani biryerlerden doğrudan alınmış metinler değil. Kendi bilgim, tecrübem, okuduklarım, öğrendiklerim, bana öğretilenler, deneyip filtre ettiklerim vs. Motosiklet Teorisi yakında bir kitap haline dönüşecek, halen üzerinde çalışıyorum.

Biraz da kendimden bahsedeyim; Tanışalım bölümü için başka sitelere de yolladığım "resume" mi buraya da yollayayım dedim...

50' sine merdiven dayamış, ABD' de NY' da yaşamakta olan motosiklete tam olarak hatırlayamadığım bir süredir gönül vermiş bir mimarım.

Yaklaşık altı yıl önceden bu yana web ortamında motosikletle ilgili birşeyler yazar dururum. Amacım en az kendim kadar bilinçli motosikletçiler görmek yurdumda, öğrendiklerimi tecrübelerimi paylaşmak, yeni şeyler öğrenmek, kendimi geliştirmek bu konuda... Ve tabii yeni arkadaşlar dostlar edinmek... sizler gibi.

Hepinize başarılar, ve sağlık diliyorum. Lastikleriniz yerde kalsın.Yazar: Reşat Arbaş
"MC World DD"
E-mail: donald_duck@newyorkcity.com
Web: http://donald.hypermart.net/MCWorlDD.htm
Copyright © Endurocu - Motosiklet ve Enduro Haberleri, Gezi, Kamp Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma: 2004-09-28 (2733 kez okundu)

[ Geri Dön ]
 
 
 
  Endurocuların Buluşma Portalı
Tüm Hakları Saklıdır - All Rights Reserved!
Copyright © 2004 - 2019 Endurocu.Com