Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 22-23 Kasım Ormanlı Enduro Yarışları...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

22-23 Kasım Ormanlı Enduro Yarışları...
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tormator
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 24, 2008 10:24 am    Mesaj konusu: 22-23 Kasım Ormanlı Enduro Yarışları... Alıntıyla Cevap Ver

Herkese Merhaba...

Yarışmada ben de hakem olarak yer aldım. Cumartesi hava müthiş fırtınalıydı. Pazar günü ise güneşli fakat soğuktu. Doğa her zamanki gibi güzel.

Sadece 3. etap start ve FF noktasında görev yaptığım için fazla fotoğraf çekemedim.

Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TT600
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 24, 2008 10:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet dükkanı açtık çayımızıda aldık gelelim yarış kritiğine , öncelikle benim aklımda soru işareti bırakan 4-5 tane nokta oldu bu yarışta , kordinatör sevgili Tolga Abimizede kitapla birlikte konulara ilişkin bir yazı yazmayı düşünüyorum ..

Bu yarış benim açımdan Burak Özel ve Burak Özdemir'in nasıl göz göre göre kayırıldığının apaçık bir göstergesi oldu ... Yoksa bu yarışın galibi benim için Serkan Özdemir dir .

Öncelikle cumartesi günü son derece zevkli bir sıralama turunun ardından start listesi açıklandı .. Burak Özdemir cumartesi sıralamaya katılmadı .

Şimdi bu alttaki yazılarımı okurken enduro yarışının ne olduğunu düşünelim bir daha : Enduro yarışı parkuru en hızlı bitirmeyi gerektirirken , bu sırada kurallara uymayı , teknik arıza yaşamamayı , parkuru kısaltmamayı veya yanlışi yola sapmamayı ve disiplin demektir.

Şimdi pazar günü son sıralama turu açıklanıyor ve sıralama turuna girmeyen Burak Özdemir önlerde kendine yer bulmuş ! Neden ? O zaman sıralama turu neden yapılıyor ? Şimdi bu Burak Özdemir'i kayırmak değilm mi ? Ben sıralama girmeseydim beni en sondan başlatmazlarmıydı ? Brifing e gelenlerin bile listesini alan Tolga Bey neden böyle bir ayrımcılık yapıyor , efendim motoru arızalıymış cumartesi yetişememiş , e benimde motorum 60 ı geçmiyor , 60 la bu dereceleri yapıyorm bende , ne olacak şimdi ??? Hem bu bir teknik spor arızalar olacaktır elbette ama bu adam kayırmayı gerektirmez ...

Gelelim 2. konuya Fırat arkadaşımız hem sıralamada hemde yarışta son derece güzel iş çıkarıyordu malesef 2. etapta zinciri koptu ve zaman aşımından abondone edildi , di , miş , ama onun haberi yok , bütün gün motor üstünde uğraştı zaman farkını kapatmak için , maden abondone ettiler Fıratı , neden haber vermediler Fırat'a?

Üçüncü konu : 1. etapta zaman tutamadım ama yaklaşık 23 dakika olarak hesapladım zamanımı , 2. etap başında motosikletin saatine baktım , saat 12:59:10 hakem son 5 sanıye dedı .Yani kalkış zamanım 12:59:15 bana göre .Full dipçik gazladım elimden geldiğince ve finishi geçip durdum ve saate baktım topladım çıkarttım... Sonuçlar elime gelince baktımki 24:21 yazıyor ,1 dakikadan fazla hata var ... Nerden geliyor bu hata ? Aynı hata nedense Şile yarışında başkalarının başına geliyor ne hikmetse.. İnsanın aklına şu soru geliyor bize ekleyip onlardan eksiltiyorlarmı acaba ? Hehehe ne kadar komik dimi bunları duymak .)) Ama oluyor nasıl oluyorsa ...

4. konuya gelelim o zaman : Toplu start verilecek , parkur bilgisini veriyorlar herkes hazır , motorlara koşuyoruz ve start , dipçik gaz gene hehehe , Burak Özel 1. turunu tamamlamak üzereyken yanlış yola sapıyor ve devam ediyor , Prosedür nedir? Diskalifiye .Ama Burak Özel diskalifiye edilmez , hop hakem masasını taşıyın parkuru değiştirin , arkadan gelen yarışçılar sola dönmek için pozisyon alıyor ama parkur değişmiş Burak Özeli diskalifiye etmemek için ...Finish noktasını taşıdılar yahu .... Şimdi nerde eşitlik ? Neden ayrımcılık yapılıyor ? Peki ozaman neden Fırat'ı diskalifiye ettiniz onada bir şans tanısaydınız..Şimdi Burak bu yazıyı okuyunca oda hak verecek , kendisi bile farkında değil belki Şile yarışında da bunu yaptılar , Burak Özdemir , Şakir Şenkalaycı ve Ata Nurcan yarışa dönebilir düşüncesiyle 1. etapı iptal ettiler .Bu kadarı yapılmaz ama ....Bir yandan gelip sizleri görmek , iyiki kaytılıyorsunuz renk geliyor diyorlar bir yandan sonuna kadar kayırmacılık ... Nasıl olacak ?

5.konu ise Latif , aslında en önemli konu akılda kalsın diye sona sakladım , parkur içinde traktöre çarpmış diye duydum , ambulansa konarken gördüm ..Yeni uygulama yaptı TMF sıfır numaralı etap kontröl motoru çıktı önce , sözde yarış başkadığında pistin yarışında kopan bantları yenişlemekle uğraşıyordu Hakan Kitapçı abimiz . Onada katkılarından dolayı teşekkür etmek isterim .

Ayrıca bu yarışta centilmenliklerinden ötürü Fırat'a ve Serkan Özdemire teşekkür ederim .

Sonuç olarak amatör yarışçı iseniz yarışlara girmenize hiç gerek yok çünkü genel klasmanda sıralamaya girmeniz çok zor . Öncelikle hiç hatasız bile gitseniz , önünüzdekiler yoldan çıksada , zamanı yüksek olsada her türlü bir şekilde yine önünüzde bitirtiliyorlar

Kurallar uygulansa ve adam kayırılmasaydı yarışın galibi Serkan Özdemir olacaktı . Burak Özel ise diskalifiye olacaktı .

Bunları bilinsin diye yazıyorum , bir dahaki yarışlarda gözünüzü 4 açın hatta hakem masalarına zamanları kontrol etmeleri için arkadaşlarınızı yerleştirin , hoş onlar zamanları kapatıyor zaten ama arkadaşlarınız sizin için zaman tutsun , itiraz etme hakkınız olsun ....

Tolga Tolon bu yazıyı okuyunca eminim kitap mitap dicek ama gazel okur ancak .... Bu yarışta abarttılar , herkesi salak yerine koydular...

KTM 450 EXC-R
www.enduroclub.org

En son TT600 tarafından Pts Ksm 24, 2008 10:35 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
TT600
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 24, 2008 10:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yanlış mesaj

KTM 450 EXC-R
www.enduroclub.org
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
kubilaysezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 24, 2008 10:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bence harika bir organizasyon.paylaşım için çok teşekkürler.gerçekten çok renkli ve eğlenceli resimler çekmişsiniz.
125 cc /2012
SAĞLAM İŞ MOTOR
TECHNİC MOTOR SERVİCES ASISTANCE
......................................
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
endurocu58
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 24, 2008 11:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili barborsun da dedigi gibi asında bu yarış tam bir fıyasko oldu

(5.konu ise Latif , aslında en önemli konu akılda kalsın diye sona sakladım , parkur içinde traktöre çarpmış diye duydum , ambulansa konarken gördüm ..Yeni uygulama yaptı TMF sıfır numaralı etap kontröl motoru çıktı önce , sözde yarış başkadığında pistin yarışında kopan bantları yenişlemekle uğraşıyordu Hakan Kitapçı abimiz)
15 nci km hakan hocamı gördüm 0 numaralı araç varmı bir sorun dedi yok devam dedim o da telsısı aldı sanırım anons etti fınışe peki neden fınışten traktörü salı verdiler ? türkiyde bir ilk yarış parkurunda traktör bu tarktör ban a degilde bir başka arakdaşima mutlaka çarpacaktı benim tek sorun bu olacak traktörğün pıste ne işi var? pıste giren traktör neden birakıldı ? bundan çıkarılan sonuç şu pıste yarışıyor olsan dahı jıraja sagam
yaklaşık 22 k parkurun 2 km bitimine kala jırajdan çikan traktörle şarpıştım
ayak ve kafada yarıkla atlattim ama yaklaşik hızm 80 cıvarı ıdı ve çarpmiş oldugum araş bir demir yıgını idi bunada şükür 17 yıllık motosiklet hayatımda böyle bişey görmedim daha önce çok kaza yaptım ama razıde hiç olmmişti kimseye güvenmeyecen ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar