Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - caaanla birlikte avgan kanyonuna doğru....

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

caaanla birlikte avgan kanyonuna doğru....
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dentaturka
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 19, 2008 12:41 pm    Mesaj konusu: caaanla birlikte avgan kanyonuna doğru.... Alıntıyla Cevap Ver

cumartesi günü caaanı sağlık muayenesine götürdük.lastikleri değişti ve her türlü bakımı yapıldı. saolsun mustafa usta. daha sonra ertesi sabah dokuz civarı yola çıktık ve başımıza gelenler de .... Smile

(bunları okurken altımdaki makinenin toplam ağırlığının 440kg olduğunu hatırlayın )

önce gps e güvendim ve denizlide güzelköyden girip yukarı ve kaklığa gidelim dedik. gps varya......Smile

harita tali yollarda berbat. (ncity türkiyeyi yapanlara selam olsun)

ordan girdik ama tam orman yolu ve hatta yol bile olmayan yerler kapalı yollar falan....

fotolarla devam edelim bari
burası acemi gps ci olduğum için elimle çizdiğim bir yol çünkü güzel pınara geldiğim zaman yanlışlıkla kaydı silmişim ama bundan çok gezdik tahminim.

burası gezinin 2. bölümü kaklık mağarasından sonraki güzergah,avgan kanyonuna kadar olan bölüm

clandras köprüsü ve peopuza ya gidemedik çok geç olmuştu,yakın gibi görünse de geri dönüp gitmek zorunda olduğumuz için uzun bir yoldu biz de bi daha ki sefere kalmak üzere yola devam ettik

http://i15.photobucket.com/albums/a376/kanlioglan/kanyon3yakndan.jpg[/img]

ceza yemeden önceki mutlu anlarımız. daha sonra çardakta hız cezası yedim.( 70 le gidecekmişim)...ilginç olan polisin beni durdurmak için çift şeritli yolda karşı yönden gelirken ki arada hendek te vardı dönüp de beni arkadan yakalamasıydı

pazargünü akrabalarımızdan ayrılıp yola çıkıyoruz

sabah başımıza geleceklerden habersiz ve mutluyuz doğada...

fda işaretli yer

fyo işaretli yer

çeiçekler böcekler baharı çok seviyoruz biz... Smile...fazla kalamadık neşenin doğa sevgisi nerdeyse arıların saldırısıyla sonuçlanacakıtı

siz hiç yaşın kaç deyince bilmiyorumki diye cevap veren bu yaşlarda bir dağlı kız tanıdınız mı?işte bu o kız sıla... ve kuzusu Smile

neşe kızı çok sevdi kuzuyu da
sılaya boynundaki kolyeyi verdi...aslında içimden neler geçti neler... acaba bu kız okutulabilirmiydi acaba yardım edebilirmiydim .yaşını bile bilmeyen bu kız daha genç kız bile olmadan gelin olup çoluk çocuğa karışacaktı belki de....ülkemle ,kendimle, insanımla ilgili sorular ,sorgular düşünceler....

burdan sonra devam ettik ama yol haritada olmasına rağmen bir tepenin ucunda bitti. geri döndük heyecandan foto çekmeyi unutmuşuz. sılanın babası bize yardımcı oldu yolu gösterdi.devam ettik

buralar bu kaplumbağadan sorulurmuş geçmesini bekledik geçerken de fotosunu çektik..su içerken rahatsız ettik sanırım. tek gördüğümüz canlı bu değildi tabi ama en yavaşı buydu foto da o yüzden Smile bundan başka bir kaç tilki bir kez yılan gördük ve bi de havada tepemizde daireler çizen bi kuş ama adını bilmiyorum. Sad

daha sonra caaan her zamanki gibi ehlikeyfliğini gösterdi ve yoruldum ben deyip bi kenara uzandı yanına da neşe
gökhana da fotosunu çekmek kaldı Smile

burası bir yol değil arkadaşlar. sonradan dikliği yüzünden geri dönmek zorunda kaldığımda anladım ki yangının yayılmasını engelleyici bir görevi var.ama kesinlikle yumuşak bir toprak o kadar.tarla ile yol arası bişi

dönmek zorunda kaldığım yer burdan daha dikti bildiğin dağ işte.sadece dozerle muhtemelen paletli,sürülmüş.

zafer anı...ve sonunda normal köy yolunu bulduk ki o da stablize idi,güzelpınara vardık.bi not daha güzel pınar gps haritasında yanlış yere yerleştirilmiş.

orda bi amcaya yolu soralım diye durduk. teyze de bizi çay içmeye davet etti.hayır diyemezdik. pipo ve çay keyfi o an en çok ihtiyacımız olan şeydi...sohbet ettik fotoğraflarını çektim.ayşe teyze osman amcanın fotosunu çekerken napcanız dedi bunları...biz de internete vercez dedik.o da yav şimdi osman amcanı beğenirler alıp götürürler ben onsuz yapamam dedi internete vermeyin dedi hepimizi güldürdü. ama kendisi de poz verdi Very Happy

neşem çimenleri görünce dayanamadı. elektriğini toprağa vermeye karar verdi

sonunda kaklık mağarasına vardık. burası deprem sırasında çökerek ortaya çıkmış bir doğa harikası. görmelisiniz. pamukkalenin yer altı hali de denebilir.giriş 1ytl kişi başı

kaklıktan sonra hiç resim çekmemişiz. yol yapmak daha zevkliydi sanırım. baya da yorulduk ve çala ulaştık. orda bir polise yemek yiyebilceğimiz bir yer tarifi istedik. onlarda ilhan beyin sahibi olduğu köfteciyi tavsiye ettiler.adı ATÇALININ YERİ ve gidince gördükki ordan tek geçen motorcu biz değilmişiz. yabancı ekipler de yakında bulunan tarihi kiliseyi görmeye geliyorlarmış.ilhan bey bizi çok iyi ağırladı sağolsun köfteler de güzel di hani hele o kadar açken Smile

bu da orda yakaladığımız bir kare .ufaklık sürekli bizi izledi merakla.biz de bu ,ilgiyi karşılıksız bırakamazdık.abi o kafanıza taktıklarınız ne, bu motor niye bu kadar büyük, ağzınızdakiler ne ,boynunuzdakiler ne... Smile

çok yorgun ve keyifli bir enduro-touringci

ilhan bey bize 2 şişe çal yapımı şarap hediye etti. biz de seve seve kabul ettik.onların resimlerini de koyacaktım , henüz çekmedim. tadlarını da merak ediyorm ama kıyıp da açamadım henüz

ve sonunda avgan kanyonuna varıyoruz.işin ilginç tarafı hepinizin de gezilerinde farkettiğini sandığım şu konu. bizim insanımız yandaki köyü bilemedin bir sonrakini de biliyor.ama daha sonrasını bilmiyor tarihi yerlerden ise hiç haberi yok. kimse grand kanyondan sonra ki dünyanın 2. büyük kanyonun yanında yaşadığını bilmiyor mesela.

biz bu noktadan sonra yorgunluk,yolun kötülüğü ve zaman sorunu yüzünden devam etmedik.fotoları burdan çektik haritada (3.resim) yolun son noktası daha sonra aşağı doğru çok çukurlu ve taşlı dik bir yol var. aşağı doğru.

osmanlı zamanında yapılmış olduğunu tahmin ettiğim bir çeşme de durup suyun tadına baktık. çok tatlıydı.

daha sonra clandras köprüsü ve peopuza ziyaretlerini sonraya bırakarak ışıklıya geldik. ordan da dağ yolundan sorkun ve sandıklıya ulaştık. iyiki vazgeçmişiz çünkü ışıklı sandıklı arasında tamamen karanlıkta yolculuk ettik.ama sağ salim evimize vardık. herkaese selamlar(gidiş dönüş yaptığımız yol üç aşağı beş yukarı 540km)

[img][/img]
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
hakan2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 19, 2008 1:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu zamanda yaşını bilmeyen çocuk hayret dogrusu Shocked elerinize motorunuza saglık güzel gezmişsiniz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
enduroist
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 19, 2008 2:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dostum paylaşım için teşekkürler...
tekerinize ve elinize sağlık..sevgiyle...

R 1200 GS ADeVe
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
aythakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 19, 2008 4:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İyi bir ekip, güzel bir rota. Paylaşım için teşekürler.
Gurkan_SENOL41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 19, 2008 4:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ne güzel caan a yakışır rota ve bizi dürten paylaşım için teşekkürler.
malesefer gps e bağlı kalmak bazen zaman kaybına uğratıyor ama eve genede mutlu bir şekilde dönebiliyoruz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar