Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Dikkatsiz araç sürücüsünün neden olduğu kaza!!!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Dikkatsiz araç sürücüsünün neden olduğu kaza!!!
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
TedirginBalik
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Mar 30, 2006 11:12 pm    Mesaj konusu: Dikkatsiz araç sürücüsünün neden olduğu kaza!!! Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar Merhaba;

Size çarşamba günü başımdan geçen üzücü ve düşündürücü kazadan bahsetmek istiyorum.Ben yaklaşık üç senedir motosiklet kullanan ve bu işi bilinçli olarak yapan bir sürücüyüm.Çarşamba günü havanın güzel olmasındanda etkilenerek okula motosikletimle gitmek istedim.(Bu arada Ankarada yaşıyorum ve Çankaya Üniversitesinde okuyorum.)Evden çıkarken herzamanki gibi tüm korumalarım giyip kaskımı takıp düştüm yola,okula 500 metre bile kalmamıştı ki,önümden giden araba "u dönüşün ve sola dönüşün yasak olduğu" bir kavşaktan sinyal vermeden sola dönmek gibi bir gaflette bulundu, ve yolun ortasında öylece durdu sola dönük vaziyette.baktım sağdan kurtarabilirmiyim diye ama oradada kocaman bir minibüs yolcu indiriyordu.Aramızda 20-25 metre var.Baktım şöyle bir hızım 45-50 km(tabi bunlar saniyeler içinde oluyor) frenlere asılıp hızla vites küçülttüm ama,baktım durmayacak motosiklet,dedim olum çaren yok arabaya mecbur vuracaksında kendini kurtarmaya bak!Daha önce aldığım eğitimlerdende bildiğim düzgün düşme sistemini kullanarak,Arabayı tam sol arka kapısında hizalayarak motosiklet arabaya hızla çarparken bende kendimi,arabanın üzerine attım kendimi,arabanın üzerine baya sağlam bir şiddetle düştüm,Ama kaskım,omuz korumalarım,eldivenlerim falan üzerimde olduğu için birkaç sn içinde kendime geldim.Gözümü açtığımda,dikkatsiz 45 yaşlarında bir teyzeyle arabasının ön camında göz göze geldik.Kadın acayip korkmuştu.Neyse ben indim arabanın üzerinden kadın açtı kapısını,ve şöyle dedi;

"Evladım sen nereden çıktın"
"Neden bana çarptın"

Kadın hala şoktaydı yakındakilerden teyzeye su almalarını istedim,Baktım yoksa kadın tutuldu konuşamayacak.Bir kaç dakika içinde kadın kendine geldi.Ve anlaşalım evladım falan filan gibi bişeyler söyledi.Dedim teyze nasıl anlaşacağız,sen dedi benim arabamı yaptır,bende senden şikayetçi olmayayım,Bu arada tabii bide bizim çok bilen insanımız var ya,motoru al kaç evladım sen niye hala duruyosun diyen bile vardı.Yahu dedim neden kaçayım herşeyim tam ehliyetim var.Hiçbir kusurum olmamasına rağmen nerdeyse gidecektim öbür tarafa neden kaçayımki,bizim insanımızda hakkatten garip yani.Tabiki kabul etmedim ve bi kaç dakika sonra olay yeri inceleme ekibi geldi,baktılar olay yerine fotoğraflar çektiler.Ve kaza raporunda 8/8 araba sürücüsünün suçlu olduğu görüldü.

Vücudumdaki hasar,sol başparmağım ve işaret parmağımda kas zedelenmesi,sol dizde iki tane ufak sıyrık ve boyunda kas ağrısı.Çeşitli yerlerde travmatik zedelenmeler.

Arkadaşlar sizlerden de ricam,

"LÜTFEN KORUMASIZ MOTOSİKLET KULLANMAYIN"

Şimdi isterseniz bide işin maddi boyutlarından bahsedeyim;

Motosiklette plastik aksam,kafa grenajı,sinyaller,ön amortisör sistemleri

vs. vs.

Arabada,sol arka kapı(yalnız sağlam girmiş kapıya motosikletim kapı sacı yırtılmıştı) Tavan kaskın vurma etkisiyle biraz aşağı indi.orta direk biraz yamuldu.

Tabi bütün hasarı kadının sigortası ödeyecek,kadına kalsa bütün masrafları ben üstlenecektim.Lütfen böyle durumlarda(umarım kimsenin başına gelmez ama) sizde dikkat edin olay yeri ekibi gelene kadar araçları kıpırdatmadan bekleyin.

Sizlerle paylaşayım istedim,hepiniz lütfen döt tekerli araç sürücülerine karşı daha dikkatli olun!!!

İbrahim PEKSARI
SKYTEAM ST 200TR
ANKARA
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
xzhumz
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Mar 31, 2006 1:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

büyük geçmiş olsun arkadaşım allah kimseye böyle şeyler yaşatmasın. sen en doğru olanı yapmışsın zaten
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
beyazkartal
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Mar 31, 2006 7:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Geçmiş olsun ..
Chaos
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Mar 31, 2006 8:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok geçmiş olsun...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
MAQARA
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Mar 31, 2006 11:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bana da aynı şekilde kaza yaptıranların lafı : yaa biraz daha dikkatli olsana !
e be gerizekalı hangimizin daha dikkatli olmaya ihtiyacı var acaba!
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar