Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KTM 640 Adventure'ın Akrapoviç ile performansı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KTM 640 Adventure'ın Akrapoviç ile performansı
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
malik
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Arl 06, 2006 2:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İyi günler 2004 model KTM LC4 640 supermoto ve 2002 model KTM EXC 520 im var.Uzun zamandır motor ve özelliklede ktm kullanıyorum iki motorumdada akrapovic var bence tamamen faydası var.Ama tüp olarak tavsiye etmem kit olarak takarsan memeleri büyütüp faydalı oluyor.Arkadaşa katılmıyorum bunu deneyen ve yaşayan biri olarak tavsiyem tak ama kitiyle birlikte tak.Ktm kullanalardan daha net bilgi alırsın.Motor çıkışı rahatladımı rahat gider bu sibop ayarlarını yaparkende böyledir.Ama orjinal egsozlarda ses kirliliği olmasın diye bu çıkışı daraltırlar:Bu benim tavsiyem umarım yardımcı olmuşumdur.

Herkese iyi gazlamalar....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TT600
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 06, 2006 2:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hehehe sizin pek işten haberiniz yok anlaşılan Ahmet bey , Trabzondan olay farklı görünüyor galiba , yıllarınızı vermışsiniz ama pek bişey öğrendiğiniz söylenemez , 29 yasındayım 12 yasından berı motor kullanıyorum ,KTM 640 adv 6. motorum bu arkada 3 tane daha var sorarsan ..

Dünyada uyulması gereken bağzı emisyon değerleri vardır ve tüm üreticiler bu emisyon değerlerine göre üretim yapmak zaorundadırlar. Bu nedenle emisyonu ve sesi kısmak için egzost tüpleri havayı sıkıştırmaktadır buda ters basıncı arttırarak pistonun egzos gazını iterken cok güç harcamasına neden olmaktadır . Egzostu rahatlatarak güç kazanmak mümkündür.

Fazla güç için daha fazla havayı , daha fazla benzinle yanma odasında patlatıp sıkıstırmadan egzostan dısarı atmaktır teknık. Exclamation

Sizin trbzonda polisin tabir ettiği abart egzoslar bir işe yaramaya bilir ama Yoshi olsun ,akrep olsun motoruna göre üretilen egzosların güç artışında bulunduğu dogrudur.

Eh 1 yaşınıza daha girdiniz dimi ...

Öle yazıya böyle cevap verilir .....

Akıllı olacaksın falan yazmıssın kimsin kime akıl öğretiyorsun ??Kensi bildiğini kendine sakla sen ...

KTM 450 EXC-R
www.enduroclub.org
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
HaRd_SaW
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 06, 2006 2:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tenereahmet demiş ki:
Vay canına eksoz satıcısı gibi düşünüyorsun.Siz ne kadar tecrübe edindinizde bu kanıya vardınız.Herhalde yaşın çok genç,ses çok hoşuna gidiyor.Benim tecrü
belerim ve deneyimlerin sabit.Aylarımı yıllarımı verdim bu konular üzerine iste
yen alır ama havasını alır,sadece paracıklarına yazık olur.üretici firmalar kerizmi bir makineden 5 ps güç almak için kranktan tut silindir kafalarına kadar bir çok yenilik yapıyorlar.Siz bir eksozdan 5 beygir güç alacaksın,git işine ancak 10 beygir güç kaybedersin.Bunlar rant meselesi üretilen satılacak ama sende akıllı olacaksın.

merhabalar,

Arkadaşı çok bilmem ama benim bu konuda baya bi tecrübem var onları paylaşıyım istedim sizlerle...

Şimdiye kadar iki tane adventure m oldu biri 98 şimdiki 05 model.
98 model olanda ilk başlarda sadece akrapovic tüp kullandım onda bile motorun performansında hissedilebilir bi değişiklik oldu .ayrıca hareret konusundada oldukça olumlu etkileri olduğunu söyleyebilirim .daha sonra manifolddan itibaren komple bi akrapovic taktım onun dahada acaip etkisi oldu.sesi de muhtesemdi tabi(ve beni uzun yol dahil hiç bi zmana rahatsız etmedi, ayrıca trafikte farkedilmem konusunda ciddi faydalarınıda görüyorum).bazıları ses çok olunca ii gidio falan sanıosunuz diyorlar ama onlar tamamiyle atıyorlar diyebilirim.motorunuz için üretilen performans egzosu ki adı üstünde performans egzosu performans katar. 2005 olan motoru mağazadan aldığımda standart egzos vardı ve bana rodajını standart egzosuyla yapmam söylenmişti...standart egzosla rodajı bitirene kadar akla karayı zor seçtim diyebilirim çünkü bu motorun gücü eski motorumunkiyle alakasızdı Exclamation rodajı tamamlayıp üzerine komple akrapovici koyduktan sonra ve pilot meme&ana meme&iğne&açık hava filtre kutusu kapağı&iğne&emisyon değerlerini tutturmak için yapılmış sistemin iptali ile motorumdaki alt devir üst devir ne varsa komple değişti standart performansla alakası kalmadı diyebilirim...kesinlikle uygulanması gereken bi olay.standart egzosla KTM 640 a binenler motorlarının gerçek güçlerinin kesinlikle farkına varamazlar...

ktm in orjinal egzos sistemi komple olarak kaç euro dur bilemem.ama akrapovic hem tüp hem komple olarak satıyor ve bunları sıfır olarak sadece KTM yetkili satıcılarından alabiliyorsunuz. tek tüpün fiyatı yaklaşık 600 euro komple alırsanız 1300-1400 euro civarında birde akrapovic in evolution modelleri var bunu KTM 640 içinde yapmışlar fiyatı yaklaşık 2500 euro.

Birde şunu gözarda etmeyelim motor performansının yanında , kullanılan malzemeden ötürü ciddi bir kilo kaybınada uğruyor motorunuz. orjinal tüp komple akrapovicten ağır olabilir Very Happy vede motorun fazla ısınmamasına oldukça olumlu etkileri var.Akrapovic titanyum veya karbon malzeme kullanıyor...

Özetlicek olursam ben taktım tavsiye ettiğimde takan arkadaşların hepside son derece memnunlar Exclamation Doğru uyguladığınız takdirde ciddi ve olumlu farklar yaşarsınız...

Ama TT600 ün de dediği gibi tek başına egzos takmakla iş bitmiyor bunun yanında onu beslicek işlemleride yapmanız lazım.

mesela www.sommer-ktm.de den bakarsanız göreceksiniz mikuni karbüratörlere satılan modifiye kitlerinde standart egzos - tüp akrapovic ve komple akrapovic için değişik değişik kitler mevcuttur..hangisine sahipsen onu almanı tavsiye ediyor adamlar.

Bunlar sadece benim fikirlerim ve tecrübelerim değil...Dünyanın kabul ettiği ve uyguladığı şeylerden bikaçı sadece Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
tenereahmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 06, 2006 2:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

değerli arkadaşlarım ek iş olarak rehberlik yaparım dağlarda motosikletlerle gezi yaparız.Çalışmış olduğum firma dünyanın en iyi off road şirketi yoshi motor.Elinde olan motosikletler ktm 450exc hüsaberg fe 450 hem kullanırım hem bakımlarını yaparım.Akropoviç eksozla da sürdüm kendi orjinal eksozuyla da bu makinelere hiç yabancı değilim.Sadece gaz akışı rahat ve beyninin içi bom bok oluyor gürültüden bir süre sonra sürüş eziyete dönüyor.Her gün 6 saat gaz açıyorsun toprak yolda ortama 100 km hızla.İnan yanılıyorsunuz acı da olsa doğru bu.Çünkü doğruları test ederek buldum ve kesinleştirdim,yıllar böyle geçti.
TT600
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 06, 2006 3:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayır Özhan sallama , nerden bilecekler benim ne kit istediğimi belki KaraKit isterim , belki li-kit isterim ....Senin deneyimin tecrüben ne .)) Kaç km yapıyorsun sen ayda bakıyım ?

KTM 450 EXC-R
www.enduroclub.org
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
3. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar